148
21 shares, 148 points

Кога вистинскиот познавач на случувањата на автомобилската сцена ќе го прашаат кое возило да го избере, ќе го познаете дека умее вистински добро да процени по објаснувањето: Купувај таму кадешто ќе ти остават најдобар впечаток. Раководејќи се според оваа мудрост, тоа што Мак Аутостар синоќа им го прикажа на своите клиенти од водечките претпријатија во транспортот во земјава, беше токму добар впечаток.

Како претставник од медиумите, редакцијата на Аутомедиа стекнуваше добар впечаток преку традиционално неодоливите специјалитети, при музичката придружба којашто направи неколкуте часови да се чинат како минути, и секако, во гостопримливоста на луѓето од тимот на Мак Аутостар, на коишто насмевката очигледно не им е темпирана да трае до завршетокот на забавата.

Финансиска понуда од Мак Аутостар за шпедитерите во земјава: Actros со учество од 10.000 евра или каматна стапка од 2,99 проценти

Кога луѓево умеат да го организираат ова, веројатно имаат и соодветна понуда за своите клиенти. Директорот на Mercedes-Benz товарни возила, Михаило Зографски, тоа го сублимира во изјавата пред гостите: „Довербата лежи во срцето на силна врска која години наназад ја воспоставуваме со нашите пријатели, соработници, клиенти и стануваме нивни вистински партнери.“

Со цел да се зајакне оваа долгогодишна врска и да продолжи проширувањето на семејството возила на Mercedes-Benz, Мак Аутостар излезе со нова лизинг-понуда за набавка на камион-влекач од моделот Actros, за што на располагање се две опции: Учество од 10.000 евра или ниска каматна стапка од 2,99 проценти.

Гостите во дворот, прв ги пречека Citaro, автобусот со погон на метан, којшто според нашите скромни процени би дал добар придонес за унапредување на јавниот превоз во Скопје, особено во поглед на заштитата на животната средина и во намалувањето на оперативните трошоци.

[FAG id=32133]

Новиот Mercedes E-Class пристигна со прва класа во Мак Аутостар

ЈСП тестира погон на метан како гориво за почисто Скопје

Новиот Mitsubishi Space Star стартува со продажба во Македонија

Mercedes-Benz Bank со еден милион возила под договор


Ти се допаѓа? Сподели со пријателите!

148
21 shares, 148 points
Дарко Јаконов

Објавува текстови за автомобилизам од 1994 година, дел од оригиналната постава на магазинот Ауто Плус на Томислав Биљарац, главен уредник на првото лиценцирано издание на Ауто Билд Македонија, член на жирито за избор на европски автомобил на годината Ауто 1 на групацијата магазини Ауто Билд, во 2013 година ја основа Аутомедиа.

0 Comments

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Ranked List
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format