145
21 shares, 145 points

На снаодливиот експерт во „Трговци со автомобили“ може да му се верува, кога станува збор за користени автомобили. Мајк Бруер има вредни препораки и совети, кои сега се достапни и во печатено издание

Трговецот во мошне гледаната серија „Трговци со автомобили“ (Wheeler Dealers) на каналот Дискавери има понуда што ќе заинтересира секој купувач и секој продавач на користен автомобил. Мајк Бруер, човекот когошто во серијалот го гледавме како секогаш успева да ја најде најдобрата понуда на пазарот, и на крајот да постигне разумна заработка, издаде прирачник насловен како „Најдобриот водич за користени автомобили“.

На 115 страници со квалитетен печат и примамлив дизајн, „буказинот“ на Мајк ги нуди сите потребни информации за купување и продавање користен автомобил. Тоа што дава посебна вредност се предвидувањата на Мајк за движењето на вредноста на одредени модели на автомобили. Овие информации можат да бидат корисни, доколку некој е трпелив и може да сочека неколку години да профитира преку инвестицијата во иден олдтајмер или јангтајмер.

Водичот за користени автомобили е вредна можност да се следат советите на Мајк Бруер откако e ограничен пристапот до „Дискавери“ за македонската публика

Секако дека Мајк не би дозволил цената за неговиот прирачник да биде неприфатлива. Тој го цени своето дело на 6,99 фунти, односно 8,99 фунти при испорака надвор од Британија. Во меѓувреме функционира и веб страницата www.mikebrewermotoring.com , на којашто исто така има актуелни совети околу користените возила. Ед Чајна, маестро за поправка на секој дефект, повеќе не е дел од „Трговци со автомобили“, но тоа не значи дека отсуствува од сцената.

Набавката на „Ултимативниот водич“ од Македонија може да се изврши преку https://shop.kelsey.co.uk/product/BZMBREWER . Како што наведуваат од реномираната издавачка куќа, испораката на територија на Европа следува во период меѓу 7 и 14 денови.

Мајк Бруер, користени автомобили


Ти се допаѓа? Сподели со пријателите!

145
21 shares, 145 points
Дарко Јаконов

Објавува текстови за автомобилизам од 1994 година, дел од оригиналната постава на магазинот Ауто Плус на Томислав Биљарац, главен уредник на првото лиценцирано издание на Ауто Билд Македонија, член на жирито за избор на европски автомобил на годината Ауто 1 на групацијата магазини Ауто Билд, во 2013 година ја основа Аутомедиа.

0 Comments

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Ranked List
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format