153
30 shares, 153 points

Скапоцените автомобили, џиновските јахти и приватните млазни авиони се менуваат наизменично на листата на желби на светските мултимилијардери. Интересот во моментов е на јахтите. На јахта од Lexus, на пример

Спортската јахта е готова, Luxus сега работи на концепт на луксузна јахта. Дваесетметарскиот брод ќе биде готов во следната година и ќе се продава во САД, преку партнерот Marquis-Larson Boat, којшто учествуваше и во развојот на јахтата. Ширината на Lexus LY 650 изнесува близу шест метри. За погонот е задолжен мотор на Volvo. Во трите кабини има место за шест лежаи.

Lexus луксузна јахта 4

Лани Lexus и специјалистот Marquis-Larson конципираа спортска јахта долга 12,80 метри, со голем број иновации. Повеќето од идеите што беа применети таму може да се најдат и во новиот луксузен брод. Матичната марка на концернот Toyota уште претходно разви два спортски чамци и веќе ги продава.

Луксузна стока вредна 1.160 милијарди евра се продала годинава низ светот


Ти се допаѓа? Сподели со пријателите!

153
30 shares, 153 points
Дарко Јаконов

Објавува текстови за автомобилизам од 1994 година, дел од оригиналната постава на магазинот Ауто Плус на Томислав Биљарац, главен уредник на првото лиценцирано издание на Ауто Билд Македонија, член на жирито за избор на европски автомобил на годината Ауто 1 на групацијата магазини Ауто Билд, во 2013 година ја основа Аутомедиа.

0 Comments

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Ranked List
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format