163
21 shares, 163 points

Најдобриот простор за чекање лет од сите аеродроми во Европа се наоѓа во Брисел и за неговото создавање е заслужен Lexus. Здружение на корисници, специјалисти од подрачјето на туризмот и патувањата, секоја година ги доделува World Travel Аwards за компаниите со најдобри достигнувања. За 2019 година, носител на наградата е „The Loft by Brussels Airlines & Lexus“.

Од отворањето на 25-ти јуни 2018 година, повеќе од 450.000 патници ја посетиле луксузната аеродромска чекална што е изработена според стандардите на Lexus. На површина од 2.040 метри квадратни има простор за најмногу 500 гости.

Чекалната е поделена на повеќе подрачја со различен амбиент и различен мебел. Под луксуз се подразбираат, на пример, кабина за туширање произведена од Grohe, посебни спални со ѕвездено небо, масажни фотелји од Lexus со шијацу-ефект, најдобри белгиски пива за точење и простор за уживатели во аудио-езотеријата, со опрема од Mark Levinson.

The Loft by Brussels Airlines & Lexus“ се наоѓа на кракот А на бриселскиот аеродром и секој ден е отворен меѓу 5 и 21 часот.

Тест: Lexus ES 300h Luxury

Оваа лимузина е Toyota и за Lexus

Lexus ќе продава дваесетметарски луксузни јахти во САД

Lexus NX 300h F Sport: Луксуз со двотарифно броило


Ти се допаѓа? Сподели со пријателите!

163
21 shares, 163 points
Дарко Јаконов

Објавува текстови за автомобилизам од 1994 година, дел од оригиналната постава на магазинот Ауто Плус на Томислав Биљарац, главен уредник на првото лиценцирано издание на Ауто Билд Македонија, член на жирито за избор на европски автомобил на годината Ауто 1 на групацијата магазини Ауто Билд, во 2013 година ја основа Аутомедиа.

0 Comments

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *