148
21 shares, 148 points

Доколку двестоте илјади евра за Lamborhini Urus се чинат достижни, не смее да се заборави дека и сé останато мора да биде компатибилно со италијанската суперспортска марка. Компатибилно значи скапо. Тоа во случај некој да се излаже дека Lambo (сé уште) се купува заради возењето.

Првиот суперспортски теренец во светот уште е загреан по премиерата, а специјалистот за брзина и моќ од болоњската Сант Агата веќе подготви серија производи што сака да ги продаде заедно со теренецот од 200.000 евра. Lamborghini Urus не смее да се вози со обични обувки и јакна, а уште помалку смее да се помисли в рака да се држи чанта од непозната марка.

Три марки нудат помош во овој случај: Enzo Bonafe, Hettabretz и Tecknomonster. Сите тие изработија специјална серија производи во чест на лансирањето на Lamborghini Urus. Супер-комфорните мокасини од Enzo Enzo Bonafe се нудат во две верзии и три бои. Рачната изработка се подразбира.

Добра комбинација е кожената јакна од Hettabretz, локална фирма со светско име. По инспирација директно од суперспортскиот теренец, изработена е серија од 30 јакни. За крај, следува сет од четири куфери од Tecknomonster, марка којашто изработува куфери од карбон. Сетот е посебно димензиониран да го собере во багажникот на Urus.

Сите овие производи може да се купат во специјалниот салон во седиштето во Сант Агата. Салонот е опремен со мебел Riva 1920. Посетата е можна само по претходно закажување.


Ти се допаѓа? Сподели со пријателите!

148
21 shares, 148 points
Дарко Јаконов

Објавува текстови за автомобилизам од 1994 година, дел од оригиналната постава на магазинот Ауто Плус на Томислав Биљарац, главен уредник на првото лиценцирано издание на Ауто Билд Македонија, член на жирито за избор на европски автомобил на годината Ауто 1 на групацијата магазини Ауто Билд, во 2013 година ја основа Аутомедиа.

0 Comments

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Ranked List
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format