130
18 shares, 130 points

Современиот бран или „новите ветришта“ во понудата од модели на рускиот производител го зафатија и логото. Едрото на стилизираниот брод ја носи марката подинамично во иднината.

Рускиот автомобилски производител го освежи и логото во рамките на осовременувањето на претпријатието. Едрото на стилизираниот брод отсега носи две украсни линии и трупот на бродот е понизок. Покрај тоа, овалот околу логото повеќе не е отворен одозгора, туку целосно го заокружува логото. Натписот на марката Lada во иднина ќе биде темносив, место син. Со овие промени, концернот Avtovaz, којшто е во сопственост на Renault, внесува подинамичен и поелегантен стил, во согласност со модернизацијата на понудата од модели со компактната лимузина Vesta, како и со идниот спортски теренец X-Ray.

lada vesta studio


Ти се допаѓа? Сподели со пријателите!

130
18 shares, 130 points
Дарко Јаконов

Објавува текстови за автомобилизам од 1994 година, дел од оригиналната постава на магазинот Ауто Плус на Томислав Биљарац, главен уредник на првото лиценцирано издание на Ауто Билд Македонија, член на жирито за избор на европски автомобил на годината Ауто 1 на групацијата магазини Ауто Билд, во 2013 година ја основа Аутомедиа.

0 Comments

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Ranked List
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format