169
22 shares, 169 points

Со освежена и комплетна моделска понуда, Киа Моторс Македонија има уште еден новитет за летово. Во соработка со Шпаркасе Лизинг се овозможува финансирање на моделите на Kia со можност за отплата до 84 рати и учество од најмалку 20 проценти, при годишна камата од 4,5 проценти.

Kia ја задржува актуелната на својата моделска понуда и со поволностите при продажбата на автомобилите. Киа Моторс Македонија во соработка со Шпаркасе Лизинг овозможува финансирање на моделите на Kia, со каматна стапка од 4,5 проценти, учество од најмалку 20 проценти од цената на возилото и отплата на 84 рати. Промотивната акција под насловот „Исполни ја твојата желба за нова Kia!“ ќе трае до септември годинава.

Како што се наведува во соопштението од Киа Моторс Македонија, тие „отсекогаш целеле кон креирање на реални можности и флексибилни решенија за своите потрошувачи, со цел да се оддржат долгорочни врски“. Секако дека под тоа се подразбира и единствената 7-годишна гаранција за моделите на Kia.

Персоналот на Киа Моторс Македонија ќе ги соопшти сите натамошни информации околу финансирањето при посетата на салоните. Наскоро ќе бидат достапни и информации директно на веб-страницата на марката, под kia.mk.

Нашите последни тестови на моделите на Kia:

Kia Ceed 1.4 mpi advance test

Тест: Kia Ceed 1.0 T-GDi Vision

Тест: Kia Ceed 1.4 MPi Advance

Тест: Kia Sportage 1.6 GDi Vision 2WD


Ти се допаѓа? Сподели со пријателите!

169
22 shares, 169 points
Дарко Јаконов

Објавува текстови за автомобилизам од 1994 година, дел од оригиналната постава на магазинот Ауто Плус на Томислав Биљарац, главен уредник на првото лиценцирано издание на Ауто Билд Македонија, член на жирито за избор на европски автомобил на годината Ауто 1 на групацијата магазини Ауто Билд, во 2013 година ја основа Аутомедиа.

0 Comments

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *