131
20 shares, 131 points

Кога луѓето се под дејство на алкохол, обично ги преценуваат своите способности. Некои дури седнуваат и зад волан, убедени дека имаат одлична контрола над возилото. Сите предупредувања, совети, црни хроники и слични форми коишто укажуваат на опасноста од возење во алкохолизирана состојба, стануваат безначајни покрај ова видео.

Сообраќајната полиција во англискиот Сасекс објави снимка од камерата во возилото, додека возачка под дејство на алкохол управува со истото. Камерата снимила многубројни опасни ситуации, излегување од асфалтот при темпо 120, качување на тротоар, возење со 80 километри на час по тесна градска улица на којашто се вршат градежни активности, но таквото возење има и завршеток.

Поради одбивање на алкотестот, запишано е трипати повисоко ниво на алкохол од дозволеното

Од полицијата наведуваат дека не станува збор за режирано видео, на коешто свесно се инсценирани екстремни ситуации, туку за реална снимка. Поради тоа што одбила мерење на нивото на алкохол, полицијата според протоколот забележала дека возачката имала трипати повисока количина алкохол во крвта од дозволените 0,8 промили.

Возачката е извесна Луис Вилард, 41, локална учителка. За среќа, таа минала неповредена. Вилард има забрана да управува возило во следните две години, а ќе одработи и 150 часови општествена работа во следните 12 месеци. Дополнително следи и парична казна.

Милијардерка казнета со 25.000 евра за возење под алкохол

Невниманието зад воланот е опасно исто колку алкохолот

Зборувањето на мобилен најмногу ги загрижува возачите

Во Холандија возат и со бандери на покривот

За пијани на велосипед: 4000 евра во Британија, затвор во Полска

Одбивање алкотест во странство се казнува до 10.000 евра


Ти се допаѓа? Сподели со пријателите!

131
20 shares, 131 points
Дарко Јаконов

Објавува текстови за автомобилизам од 1994 година, дел од оригиналната постава на магазинот Ауто Плус на Томислав Биљарац, главен уредник на првото лиценцирано издание на Ауто Билд Македонија, член на жирито за избор на европски автомобил на годината Ауто 1 на групацијата магазини Ауто Билд, во 2013 година ја основа Аутомедиа.

0 Comments

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Ranked List
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/automedi/public_html/wp-includes/functions.php on line 3743