159
22 shares, 159 points

Инструктор по возење бил отстранет од сообраќај поради тешко алкохолизирана состојба. Возачкиот почетник уште пред да почне возењето се посомневал во состојбата на учителот

Во понеделникот попладне, на улица во централното подрачје на германскиот град Волфсбург, инструктор по возење на 60-годишна возраст бил отстранет од сообраќај, поради двата промила алкохол во крвта. Неговиот ученик уште пред да седне зад воланот забележал дека инструкторот имал проблеми со здравјето и повикал итна медицинска помош, сомневајќи се дека станува збор за случај за интернистички преглед.

инструктор по возење пијан германијаУчителот по возење прво не дозволувал да биде третиран, поради што пристигнатите медицински лица побарале помош од полицијата. Дури во полициската станица службениците успеале по повеќе обиди да извршат тест на алкохол. Откако се покажало прекумерно присуство на алкохол во организмот, била земена крвна проба и измерени 2,04 промили алкохол. Потоа, на шеесетгодишникот му била одземена возачката дозвола и забрането управување со возило.

„Среќа“ е што по нашите улици не се стекнува впечаток дека возачите имале инструктор во сомнителна здравствена состојба.

Луѓето што се чувствителни по непроспиена ноќ се чувствителни и на алкохол

Вака изгледа пијано возење со трезни очи

За пијани на велосипед: 4000 евра во Британија, затвор во Полска

Жеден возач греши исто колку пијан возач


Ти се допаѓа? Сподели со пријателите!

159
22 shares, 159 points
Дарко Јаконов

Објавува текстови за автомобилизам од 1994 година, дел од оригиналната постава на магазинот Ауто Плус на Томислав Биљарац, главен уредник на првото лиценцирано издание на Ауто Билд Македонија, член на жирито за избор на европски автомобил на годината Ауто 1 на групацијата магазини Ауто Билд, во 2013 година ја основа Аутомедиа.

0 Comments

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Ranked List
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/automedi/public_html/wp-includes/functions.php on line 3743