165
22 shares, 165 points

Откако неколку твитови му донесоа големи проблеми во минатото, шефот на Tesla, Илон Маск, веројатно ќе се повлече од твитер. Техно-милијардерот со публика како поп-ѕвезда, веќе си најде нов социјален медиум.

Откако си навлече големи проблеми со неколку твитови во минатото, шефот на Tesla, Илон Маск, најави повлекување од платформата за куси вести твитер. Тој во петокот на своите 29,1 милиони следбеници на твитерим го најави заминувањето со два твита: Во едната објава, тој не е сигурен дали воопшто има некаква корист од твитер, за потоа да објави и дека се исклучува од мрежата.

Следбениците реагираа на тоа со илјадници твитови, а многумина изразија жалење за неговото отсуство од твитее. Маск воедно посочи дека во иднина може да ја користи платформата за дискусии Редит за своите јавни објави. „Редит и натаму изгледа добро“, додаде тој во петокот.

 


Ти се допаѓа? Сподели со пријателите!

165
22 shares, 165 points
Дарко Јаконов

Објавува текстови за автомобилизам од 1994 година, дел од оригиналната постава на магазинот Ауто Плус на Томислав Биљарац, главен уредник на првото лиценцирано издание на Ауто Билд Македонија, член на жирито за избор на европски автомобил на годината Ауто 1 на групацијата магазини Ауто Билд, во 2013 година ја основа Аутомедиа.

0 Comments

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *