106
17 shares, 106 points

Возачите кои патуваа до своите работни места во Торонто доживеаја необична глетка во почетокот на минатата седмица. Од еден мост по патот кон канадскиот град висела темносина Honda Civic. Веднаш била известена полицијата и автомобилот бил откачен уште истиот ден. Но, мистеријата остана. Како се случи возилото да биде обесено на мостот?

Полицијата прво претпоставувала дека се работи за некаков вид протест, но досега ниту се откриени докази кои укажуваат на тоа, ниту некој се пријавил да ја искаже причината за својот протест. Второто сценарио е дека обесениот автомобил е дел од снимањето филм, коешто се одвивало во близина. Единствено што полицијата може да го потврди е дека не станува збор за незгода.

Од снимките се гледа дека автомобилот бил солидно олеснет пред да се најде закачен за сајла. Отстранети се моторот, седиштата, стаклата, а во кабината се гледа и вителот за сајлата. Очигледно е дека станува збор за сценарио. Само уште да се дознае што и кој стои зад сценариото.

Honda стартува со нарачки за електричниот Urban EV в година

Honda CR-V првпат добива хибриден погон

Honda Accord со титула на автомобил на годината во Детроит

Honda Insight се враќа како голема лимузина


Ти се допаѓа? Сподели со пријателите!

106
17 shares, 106 points
Дарко Јаконов

Објавува текстови за автомобилизам од 1994 година, дел од оригиналната постава на магазинот Ауто Плус на Томислав Биљарац, главен уредник на првото лиценцирано издание на Ауто Билд Македонија, член на жирито за избор на европски автомобил на годината Ауто 1 на групацијата магазини Ауто Билд, во 2013 година ја основа Аутомедиа.

0 Comments

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Ranked List
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format