128
18 shares, 128 points

Harley-Davidson Fat Boy е главниот новитет летово во продавниците за Лего. Комплетот за составување на легендарниот мотоцикл содржи подвижни делови, како волан, рачки за сопирачките и за спојката, задно тркало и мотор Milwaukee-Eight со подвижни клипови.

Малечката верзија на Fat Boy е достапна во комбинација од темноцрвена и црна боја, со логоа на Harley-Davidson. Комплетот за експерти на Лего со Harley-Davidson Fat Boy содржи 1.023 делови и ќе се појави во продажба на 1-ви август во продавниците на Лего и во онлајн, по цена од 90 евра.

Соработката со Harley-Davidson го инспирираше дизајнерскиот тим на Лего да го изработи моделот Fat Boy во природна големина. Тој поседува посребрени делови, вклучување одредени функции преку Wi-Fi, како и звучнми и светлосни ефекти. Мотоциклот од коцки е изработен за 865 работни часови и се состои од 69.569 делови. Овој Fat Boy ќе има турнеја во избрани продавници за лего.

 


Ти се допаѓа? Сподели со пријателите!

128
18 shares, 128 points
Дарко Јаконов

Објавува текстови за автомобилизам од 1994 година, дел од оригиналната постава на магазинот Ауто Плус на Томислав Биљарац, главен уредник на првото лиценцирано издание на Ауто Билд Македонија, член на жирито за избор на европски автомобил на годината Ауто 1 на групацијата магазини Ауто Билд, во 2013 година ја основа Аутомедиа.

0 Comments

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *