119
17 shares, 119 points

Ford ќе одржи премиера на кампинг изведбата на Transit на салонот за возила и опрема за кампување во Диселдорф. На настанот што почнува на 30-ти август ќе биде прикажана изведба Ford Transit Big Nugget што е блиска до сериската верзија.

Изведбата на големиот Ford Transit што е наменета за кампување ќе започне со продажба во првата половина од следната година. Производството ќе се одвива во соработка со Westfalen Mobil, односно познатата Westfalia во германскиот град Реда-Виденбрик.

Како основа за шестметарскиот Big Nugget служи изведбата на Transit од 3,5 тони, со преден погон, долго меѓуиоскино растојание и висок покрив. Тоа е одговорот од Ford на Volkswagen Grand California, во пазарниот сегмент кој неколку години наназад бележи огромен раст.

Ford Big Nugget располага со одвоено купатило, трпезариска маса веднаш зад предните седишта, кујна и лежај во задниот дел од возилото, со димензија 200 х 130 сантиметри. Висината при стоење изнесува 2,05 метри.

Тоа ќе биде трет кампер на Ford, покрај Nugget врз база на помалиот модел Transit Custom и Nugget Plus со продолжено меѓуоскино растојание.

View this post on Instagram

4 Tage & 3 Nächte im Ford Transit Nugget 🧡 – Das war jetzt der zweite #campervan Kurztrip und wir verfallen immer tiefer in den Gedanken uns selber bald ein fahrendes Zuhause zu kaufen. Diese gewisse Freiheit & Ungezwungene ist der perfekte Ausgleich zu unserem Alltag.😊 Spielt ihr vielleicht auch mit dem Gedanken sowas auszuprobieren? Das YouTube-Video zu dem Trip und dem Nugget kommt natürlich auch bald. 🎥 Danke an @forddeutschland & @fordeurope für diese Möglichkeit. —————————————— #vanlife #camping #outdoor #roadtrip #happlylife #holiday #urlaub #vacation #chill #qualitytime #ford #fordtransitcamper #fordtransitnugget #transitnugget #potd #influencer #travel #vlog

A post shared by Flo (@the_flo_official) on


Ти се допаѓа? Сподели со пријателите!

119
17 shares, 119 points
Дарко Јаконов

Објавува текстови за автомобилизам од 1994 година, дел од оригиналната постава на магазинот Ауто Плус на Томислав Биљарац, главен уредник на првото лиценцирано издание на Ауто Билд Македонија, член на жирито за избор на европски автомобил на годината Ауто 1 на групацијата магазини Ауто Билд, во 2013 година ја основа Аутомедиа.

0 Comments

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *