151
21 shares, 151 points

Задача во крстозбор за автомобилски фанови: Модел на Ford со мотор V6 од 3,5 литри, со твинтурбо, постигнува врвни перформанси. Тоа е лесна задача, решението е Ford GT. Но, дали? Постои уште едно можно решение, Raptor.

Тркачкиот“ пикап на Ford, изведен врз основа на F-150, класичар за американскиот возач и со децении назад најпродавано возило на тамошиот пазар, го изведе својот потфат по патеката што со право се нарекува Зелениот Пекол.

Видеото прикажува како Ford совршено контролирано лизга по свијоците – иако реалноста може да е малку поинаква

Со Вон Гитин Помладиот зад воланот, Raptor ѝ приреди ретка глетка на автомобилската сцена, со овој суперкамион од три тони и 450 КС, во совршено контролирано лизгање по свијоците коишто совладале многу автомобили и возачи. Вистина е дека кадрите се скусени и само се стекнува впечаток дека тркачкиот камионет владее со асфалтот на Нирбургринг, но да не го расипуваме филмот.

Ford Focus ќе добие хибридна изведба

Ford Escort одбележува 50 години од премиерата

Ford мора да гради втора фабрика за Lincoln Navigator

Ford GT „вози“ со 300 мегабајти во секунда – побрзо од борбен авион

Porsche 911 GT3 RS постави нов рекорд на Нирбургринг


Ти се допаѓа? Сподели со пријателите!

151
21 shares, 151 points
Дарко Јаконов

Објавува текстови за автомобилизам од 1994 година, дел од оригиналната постава на магазинот Ауто Плус на Томислав Биљарац, главен уредник на првото лиценцирано издание на Ауто Билд Македонија, член на жирито за избор на европски автомобил на годината Ауто 1 на групацијата магазини Ауто Билд, во 2013 година ја основа Аутомедиа.

0 Comments

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Ranked List
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/automedi/public_html/wp-includes/functions.php on line 3813