157
21 shares, 157 points

Ford Fiesta се нуди во две специјални изведби „Red“ и „Black“, препознатливи по двојната лента преку каросеријата. Моторот е еднолитарски EcoBoost со 140 КС

ST-Line, верзијата на Ford Fiesta со стилски елементи на ST и со малку поцивилна моќност на моторот, достапна е во две специјални изведби, „Red“ и „Black“. На германскиот пазар, околу една петина од продажбата на Fiesta отпаѓа на Fiesta ST-Line. Неколку симпатични детали во надворешноста и во кабината даваат дополителен шарм.

Ford Fiesta Red Black_02

Сосем пристојна подршка за спортскиот настап обезбедува еднолитарскиот EcoBoost со 140 КС. Подвозјето исто така има добиено спортска нота. Екстра-зафатите на возилото официјално се дело на одделението Ford Performance, коешто во основа е замислено да биде пандан на M GmbH или AMG.

Ford Fiesta Red Black_03

Најпрепознатливиот елемент се двете ленти во мат црна боја, како наследство од рели-историјата. Внатре, акцентот го ставаат црвени детали на седиштата, вратите и на арматурната табла, како и на воланот и на патосниците. Погледот го мамат и бандажите од 17 инчи, лакирани црно и со црвени прстени. Има и голем заден спојлер, и црни куќишта на ретровизорите со црвени ленти.

Системот за комуникација Sync 3 следува како стандард, со доплата може да се добие аудиофилско озвучување од Bang & Olufsen, со 675 вати и десет звучници. Во Германија, цената за Ford Fiesta ST-Line „Red“ и „Black“ изнесува 22.400 евра.

Ford Transit ќе вози со хибриден погон

Пред половина век почна да вози првиот Ford RS

Ford Ranger Raptor е чиста спротивност на компјутерска игра


Ти се допаѓа? Сподели со пријателите!

157
21 shares, 157 points
Дарко Јаконов

Објавува текстови за автомобилизам од 1994 година, дел од оригиналната постава на магазинот Ауто Плус на Томислав Биљарац, главен уредник на првото лиценцирано издание на Ауто Билд Македонија, член на жирито за избор на европски автомобил на годината Ауто 1 на групацијата магазини Ауто Билд, во 2013 година ја основа Аутомедиа.

0 Comments

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Ranked List
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format