175
22 shares, 175 points

На светската ѕвезда Идриз Елба ќе му прпнадне честа премиерно да го претстави електричниот СУВ на Ford во стилот на Mustang. Датумот на светската премиера е 18-ти ноември. Ford ветува досег до 600 километри во реални услови. Настанот ќе се пренесува во живо од Лос Анџелес, пред почетокот на калифорнискиот салон на автомобили.

Ford ќе соработува со Идриз Елба за светската премиера на целосно новиот СУВ-модел со погон на струја и со стил пример на Mustang. Британската ѕвезда изјави по тој повод, „повеќето не знаат дека во младоста имам работено во Ford. Мојот татко исто така работеше во Ford. Тоа практично ми е во крвта. Работата во овој проект и седнувањето зад воланот на автомобилот што сите не носи кон иднината, личи како да работите да се вртат во круг, но со поголема возбуда и технологија.“

Откривањето на новиот модел, кој во врвната изведба ќе постигнува досег до 600 километри во реални услови, ќе се пренесува во живо од Лос Анџелес, во 3:00 часот наутро на 18-ти ноември.

Потоа ќе следи и првиот јавен настап на новиот електричен модел на Ford, пред публиката на салонот во Лос Анџелес.

New photo by Automedia MK / Google Photos

Ford ќе претстави електро-СУВ во стил на Mustang во ноември


Ти се допаѓа? Сподели со пријателите!

175
22 shares, 175 points
Дарко Јаконов

Објавува текстови за автомобилизам од 1994 година, дел од оригиналната постава на магазинот Ауто Плус на Томислав Биљарац, главен уредник на првото лиценцирано издание на Ауто Билд Македонија, член на жирито за избор на европски автомобил на годината Ауто 1 на групацијата магазини Ауто Билд, во 2013 година ја основа Аутомедиа.

0 Comments

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *