128
18 shares, 128 points

Ford го направи вистинскиот потег со решението да го продава новиот Mustang во Европа. За првите 500 примероци од моделот се пријавија 9.300 заинтересирани купувачи за време на финалето на Лигата на шампиони.

Повеќе од 9.300 потенцијални купувачи се пријавија да резервираат примерок од специјалната воведна серија на Ford Mustang за време на минатонеделното финале на Лигата на шампиони. Како нов спонзор на најголемиот клупски шампионат во Европа, Ford им понуди можност на заинтересираните купувачи да се регистрираат преку интернет за еден од 500-те примероци од првата серија на Mustang наменети за европскиот пазар. Петстотини резрвации без постигнати по само половина минута откако судијата го означи почетокот на натпреварот меѓу Реал Мадрид и Атлетико Мадрид.

Ford Mustang за прв пат ќе се најде во овластените салони на марката во Европа. Испораката на 500-те примероци од специјалната серија ќе почне в година, во 20 европски земји.


Ти се допаѓа? Сподели со пријателите!

128
18 shares, 128 points
Дарко Јаконов

Објавува текстови за автомобилизам од 1994 година, дел од оригиналната постава на магазинот Ауто Плус на Томислав Биљарац, главен уредник на првото лиценцирано издание на Ауто Билд Македонија, член на жирито за избор на европски автомобил на годината Ауто 1 на групацијата магазини Ауто Билд, во 2013 година ја основа Аутомедиа.

0 Comments

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Ranked List
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/automedi/public_html/wp-includes/functions.php on line 3813