161
21 shares, 161 points

Оптимистички вести околу обновувањето на производството во Италија. Откако повторно е обезбедена испорака на делови од добавувачите, Ferrari објави дека на 14-ти април продолжува со производство во двете фабрики во Маранело и Модена.

Сите работни активности што можат да се извршуваат од дома ќе продолжат исто како и во последните неколку седмици. Ferrari воедно ќе исплати и надомест за отсуството на сите вработени што не можат да ја искористат оваа можност.

Во врска со неизвесноста и непредвидливоста што ги предизвика вирусот корона, Ferrari ги презема сите неопходни мерки за да обезбеди добросостојба и здравје за сите вработени, односно мерки што ќе ги задоволат и интересите на акционерите.

Компанијата цени дека ќе биде во состојба да им обезбеди финансиски извештаи на акционерите, околу заработката во првото тримесечје, на 4-ти мај.

Ferrari Roma е тркачкиот автомобил што личи да паркира и пред опера


Ти се допаѓа? Сподели со пријателите!

161
21 shares, 161 points
Дарко Јаконов

Објавува текстови за автомобилизам од 1994 година, дел од оригиналната постава на магазинот Ауто Плус на Томислав Биљарац, главен уредник на првото лиценцирано издание на Ауто Билд Македонија, член на жирито за избор на европски автомобил на годината Ауто 1 на групацијата магазини Ауто Билд, во 2013 година ја основа Аутомедиа.

0 Comments

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *