174
24 shares, 174 points

Викендов во Скопје се одржуваше возно дефиле со стари и ретки автомобили во знакот на хуманитарниот настан на институцијата DFCCA. Целта на собирот беше да се привлече вниманието на јавноста за неопходноста од превенција на канцерот на дебелото црево. Настанот во исто време се одржуваше во 100 градови низ светот и низ 13 градови во Македонија.

Еуроимпекс на манифестацијата се претстави со новиот Peugeot 5008 GTi

Компанијата Еуроимпекс учествуваше активно на настанот, претставувајќи го новиот теренец Peugeot 5008 GTi. Колоната од околу педесетина возила во неделата појде од станицата на ПСС на Зајчев Рид и се упати кон ресторанот Белви, за потоа да пристигне до крајното одредиште, Картинг Центарот во близина на Арената Борис Трајковски. Еуроимпекс даде дополнителен придонес во одбележувањето на настанот со сервисни погодности за донаторите на хуманитарниот настан.

euroimpeks defile skopje 6

Еуроимпекс се приближува до одбележувањето на своето 30-годишно постоење и моментно се јавува како увозник на 11 брендови. Peugeot е носечкото лого во работното портфолио на компанијата, којашто француската марка освен во Македонија ја увезува и за пазарите во Србија, Црна Гора, Косово и Албанија. Работниот персонал во Еуроимпекс моментно брои 80 лица.

[tie_slideshow]

[tie_slide]

euroimpeks defile skopje 4

[/tie_slide]

[tie_slide]

euroimpeks defile skopje 6

[/tie_slide]

[tie_slide]

euroimpeks defile skopje 3

 [/tie_slide]

[tie_slide]

euroimpeks defile skopje 2

[/tie_slide]

[tie_slide]

euroimpeks defile skopje 1

[/tie_slide]

[/tie_slideshow]


Ти се допаѓа? Сподели со пријателите!

174
24 shares, 174 points
Дарко Јаконов

Објавува текстови за автомобилизам од 1994 година, дел од оригиналната постава на магазинот Ауто Плус на Томислав Биљарац, главен уредник на првото лиценцирано издание на Ауто Билд Македонија, член на жирито за избор на европски автомобил на годината Ауто 1 на групацијата магазини Ауто Билд, во 2013 година ја основа Аутомедиа.

0 Comments

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Ranked List
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format