165
24 shares, 165 points

Во пресрет на 46-те Мајски оперски вечери, Македонската опера и балет ја најави компанијата Еуроимпекс како нов пријател на културната сцена. Како што изјави Ќазим Асотиќ, в.д. директор на МОБ, новите пријатели ќе се погрижат „сите патувања да бидат сигурни, достоинствени и успешни.“

Од претставниците од компанијата, прва имаше обраќање Ана Николоска, менаџер за медиуми и односи со јавност: „Со големо задоволство можам да кажам дека на ваков автомобил и бренд со повеќе од 200 години постоење и традиција, сосем прилега на институција како Македонска Опера и Балет која е основана во далечната 1947 година и исто како и овој бренд има зад себе мноштво успеси и постојано инвестира во своето работење и се стреми кон задоволување и поттикнување на вљубениците во уметноста.

Господин Ќазим Асотиќ е ценет како еден од најголемите амбасадори на Македонската опера и балет, а од денес тој станува амбасадор и на брендот Peugeot, односно на моделот Peugeot 3008 SUV.

Еуроимпекс со гордост ја најавува новата соработка со МОБ

Благодарност за новата соработка искажа и извршниот директор на Еуроимпекс, господин Зоран Серафимовски: „Навистина ми е драго што сме сведоци на еден ваков нов проект, со нови почетоци за една заедничка успешна приказна. Со гордост ја најавувам оваа соработка меѓу компанијата Еуроимпекс и Македонска Опера и Балет, со надеж за многу взаемни успеси и остварени проекти во иднина“.

[tie_slideshow]

[tie_slide]

Еуроимпекс МОБ 2

[/tie_slide]

[tie_slide]

Еуроимпекс МОБ 3

[/tie_slide]

[tie_slide]

Еуроимпекс МОБ 4

[/tie_slide]

[tie_slide]

Еуроимпекс МОБ 5

[/tie_slide]

[tie_slide]

Еуроимпекс МОБ 6

[/tie_slide]

[/tie_slideshow]

Во пресрет на 46-те Мајски оперски вечери, Македонската опера и балет подготвува прекрасни доживувања за љубителите на уметноста под мотото #ГоСлавимеПучини. По повод 160 годишнината од раѓањето на овој мајстор на операта, МОБ подготви програма од неговите најпопуларни дела, поддржани со гости солисти од целиот свет. Публиката ќе може да проследи 5 оперски изведби, еден оперски и еден гала балетски концерт. Како дополнително уживање во месецот на операта, Македонската опера и балет подготвува две изложби и две промоции на книги.

Peugeot со посебни понуди до крајот на февруари

Француското трио што се прослави со комфорот пред 50 години

Peugeot ќе претстави 26 нови модели до 2019 година: Теренци на местото на вановите

Половина век на Peugeot 204 Coupe и Cabriolet

60 години на Peugeot 403 Cabriolet: Aвтомобилот на инспектор Колумбо

 


Ти се допаѓа? Сподели со пријателите!

165
24 shares, 165 points
Дарко Јаконов

Објавува текстови за автомобилизам од 1994 година, дел од оригиналната постава на магазинот Ауто Плус на Томислав Биљарац, главен уредник на првото лиценцирано издание на Ауто Билд Македонија, член на жирито за избор на европски автомобил на годината Ауто 1 на групацијата магазини Ауто Билд, во 2013 година ја основа Аутомедиа.

0 Comments

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Ranked List
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format