113
16 shares, 113 points

Францускиот производител Handpresso постигнува револуција во автомобилизмот, нудејќи го првиот апарат за еспресо за користење во автомобил – таков што користи капсули. Уредот мошне инвентивно е наречен „Auto Capsule“, се приклучува на 12 волти и местото му е во држачот за чаша во средишната конзола. Еспресото е готово експресно, за две и пол минути.

Од техничката опрема, Handpresso Auto Capsule поседува електронско покажување на нивото на вода и можност за претпрограмирање, со одложување од пет минути. Препорачаната цена од производителот изнесува 195 евра. Уредот моментно може да се нарача единствено преку интернет страната на производителот.

Кафе како погонско гориво за лондонските автобуси

Оваа тркачка Toyota вари кафе за 170 спанковци

175 години од првата мелница за кафе на Peugeot

Патување со автомобил ноќе не е најдобар избор


Ти се допаѓа? Сподели со пријателите!

113
16 shares, 113 points
Дарко Јаконов

Објавува текстови за автомобилизам од 1994 година, дел од оригиналната постава на магазинот Ауто Плус на Томислав Биљарац, главен уредник на првото лиценцирано издание на Ауто Билд Македонија, член на жирито за избор на европски автомобил на годината Ауто 1 на групацијата магазини Ауто Билд, во 2013 година ја основа Аутомедиа.

0 Comments

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Ranked List
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format