160
21 shares, 160 points

Поскап од Scrambler Icon Dark и распродаден за само неколку недели. Планинскиот велосипед со електрична поддршка MIG-RR, развиен во соработка со Thok и изработен во ограничена серија, буквално беше разграбан по само три недели, откако Ducati го претстави на салонот за мотоцикли во Милано. Сите 50 примероци, секој со цена од по 8.890 евра, добија сопственик.

Електричниот велосипед поседува амортизација од светскиот специјалист Öhlins, бандажи од карбон и електронски регулиран пренос со 12 степени. Компонентите од амортизацијата се дотеруваат посебно по желба на секој купувач.

Кој е расположен за електричен велосипед од … Ducati!

 


Ти се допаѓа? Сподели со пријателите!

160
21 shares, 160 points
Дарко Јаконов

Објавува текстови за автомобилизам од 1994 година, дел од оригиналната постава на магазинот Ауто Плус на Томислав Биљарац, главен уредник на првото лиценцирано издание на Ауто Билд Македонија, член на жирито за избор на европски автомобил на годината Ауто 1 на групацијата магазини Ауто Билд, во 2013 година ја основа Аутомедиа.

0 Comments

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *