140
20 shares, 140 points

Управата на Daimler AG решаваше за висината на донациите за политичките партии во 2018 година. Исто како во минатите години, ЦДУ и СПД ќе добијат по 100.000 евра, додека на коалицијата 90/Зелени, ЦСУ и ФДП ќе им бидат префрлени по 40.000 евра. Daimler има традиција подолга од две децении да им донира парични средства на политичките партии во земјата, и тоа го смета како придонес за парламентарната демократија.

Daimler силно се залага, донациите за партиите да бидат јавни и транспарентни и независни од актуелните политички, како и економски случувања. За партиските донации решава управниот одбор на Daimler, односно таму се одредуваат висините на донациите.

Без врева, а ги има 15 на број: Овие Мерцедеси возат со две срца

Кинескиот електромобил на Daimler минува до 500 километри

Вработените во Daimler користат бесплатен јавен превоз при висока аерозагаденост

Првиот техничар на Daimler: „За десет години ќе има електрични автомобили за 10.000 евра“

Daimler и BMW се најпрофитабилни автомобилски концерни во светот

Колбасите причина за полициска интервенција на акционерското собрание на Daimler


Ти се допаѓа? Сподели со пријателите!

140
20 shares, 140 points
Дарко Јаконов

Објавува текстови за автомобилизам од 1994 година, дел од оригиналната постава на магазинот Ауто Плус на Томислав Биљарац, главен уредник на првото лиценцирано издание на Ауто Билд Македонија, член на жирито за избор на европски автомобил на годината Ауто 1 на групацијата магазини Ауто Билд, во 2013 година ја основа Аутомедиа.

0 Comments

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Ranked List
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/automedi/public_html/wp-includes/functions.php on line 3743