Против досада

Dacia Duster го наполни оружјето

Од 1989 година во Романија се одбележува 1-ви декември како национален празник на обединувањето на Кралството Романија и Трансилванија. По тој повод беше претставена една мошне борбена верзија на Duster.

Воениот Duster е подготвен од Renault Technologie Roumanie и според техничарите целосно ги исполнува барањата на Романската армија и на НАТО за возила за воени потреби.

flota_armata

Duster во стандардната зелена боја на војската мина под Триумфалната капија во Букурешт, со целосна заштита на каросеријата од огнено оружје, со заштитни плочи под возилото, резервоар отпорен на куршуми, како и со вител, и специјални држачи за транспорт со хеликоптер. Највпечатлив е сепак митралезот поставен на покривот, за кого не се откриваат подетални информации.

loading...

Слични објави

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Откриен е Adblock

Ќе ни помогнете доколку ја исклучите вашиата блокада за реклами

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/automedi/public_html/wp-includes/functions.php on line 3729