137
18 shares, 137 points

Chevrolet е прва автомобилска марка што овозможува нарачка на пица како вградена функција во возилото.

Милиони возачки и возачи на Chevrolet можат да нарачаат пица од Доминос директно преку средишниот дисплеј во своето возило, за пицата да биде готова кога тие ќе влезат во продавницата или ќе пристигнат дома. Повеќе трговски синџири се дел од Chevrolet Marketplace.

Системот работи независно од мобилниот телефон. За да се овозможи нарачка, прво треба да се направи бесплатен профил преку интернет или преку апликацијата на Домино`с. Профилот ги содржи адресата за испорака, саканиот ресторан и информации за видот на плаќањето. Профилот се поврзува со возилото, така што нема потреба во иднина да се вршат преправки.

Од минатата пролет, Chevrolet прв воведе директно плаќање на сметката за гориво преку системот во возилото. Marketplace е достапен во милиони возила на американската марка, произведени по 2017 година.

Овој камионет на Chevrolet не минува со лесно

Chevrolet без волан и педали пристига во 2019 година

„Дизелгејт“ го погодува и Chevrolet: Тужба за дизелот од Opel


Ти се допаѓа? Сподели со пријателите!

137
18 shares, 137 points
Дарко Јаконов

Објавува текстови за автомобилизам од 1994 година, дел од оригиналната постава на магазинот Ауто Плус на Томислав Биљарац, главен уредник на првото лиценцирано издание на Ауто Билд Македонија, член на жирито за избор на европски автомобил на годината Ауто 1 на групацијата магазини Ауто Билд, во 2013 година ја основа Аутомедиа.

0 Comments

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *