131
27 shares, 131 points

Тешките услови за возење се вистинската средина за овој Chevrolet Colorado со дополнителни пет сантиметри од подлогата, со водилки од кован челик – и со 2,8 литарски дизел

Chevrolet разви специјална изведба на својот популарен пикап Colorado, којашто официјално се води како изведба со подобрени перформанси. Тоа во овој случај секако дека не значи подобро забрзување и возни својства како за на тркачка патека.

Chevrolet Colorado ZR2 Bison е развиен во соработка со фирмата што е специјализирана за експедициски возила AEV. Во споредба со моделот Z71 кој служи како основа, Colorado ZR2 Bison има 50 милиметри повеќе растојание од подлогата. Покрај тоа се вградуваат амортизери Multimatic-DSSV и електронска симулација на блокада на диференцијал на предната и задната оска. Попречните водилки се од кован челик. За погон е задолжен 2,8-литарски турбодизел со 186 КС и 500 њутнметри.

Chevrolet Colorado ZR2 Bison 2

Подот е обложен со вкупно пет заштитни плочи, а предниот и задниот дел имаат дополнителна челична заштита. Colorado ZR2 Bison стои на алу-бандажи 17х8 и како знак на распознавање го носи логото AEV и внатре и надвор. Пикапот за екстремни услови на терен може да се нарача во обична изведба со двојна кабина или во верзија со продолжена кабина. Продажбата стартува во јануари 2019, моделот е достапен исклучиво за САД и Канада.


Notice: Undefined index: fag_col_layout in /home/automedi/public_html/wp-content/plugins/flickr-album-gallery/flickr-album-gallery-short-code.php on line 37

Chevrolet Colorado ZR2 Bison

Flickr Album Gallery Powered By: WP Frank

Mercedes X-Class: Пикап за благородници што ‘рмбачат

Тие се како Golf и Caddy за Американците

Тие се како Golf и Caddy за Американците


Ти се допаѓа? Сподели со пријателите!

131
27 shares, 131 points
Дарко Јаконов

Објавува текстови за автомобилизам од 1994 година, дел од оригиналната постава на магазинот Ауто Плус на Томислав Биљарац, главен уредник на првото лиценцирано издание на Ауто Билд Македонија, член на жирито за избор на европски автомобил на годината Ауто 1 на групацијата магазини Ауто Билд, во 2013 година ја основа Аутомедиа.

0 Comments

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Ranked List
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/automedi/public_html/wp-includes/functions.php on line 3813