Студии

студии

Toyota има фин концепт за комфорно возење за Токио

Токио ветува уште еден возбудлив автосалон, како што јапонските марки ги најавуваат своите новитети. Toyota ќе прикаже автомобил за „фино…

Toyota ја подгрева сцената за наследникот на GT86

Ечи „Гррр“ од GR HV Sports, спортски концептен автомобил на Toyota за салонот во Токио, изработен врз основа на постоечкиот…

Електричниот Volkswagen I.D. Buzz оди во серија во 2022

Volkswagen може да го претвори сиот публицитет по дизелгејт во предност. Волфсбург веќе го најавува следниот електричен модел за сериско…

Возењето на батерии е новиот луксуз: Vision Mercedes-Maybach 6 Cabriolet

Vision Mercedes-Maybach 6 Cabriolet е создаден како отворена провокација за високото општество да го прифати електричниот погон како нова луксузна…

Infiniti со ретро-тркач од историјата што не постои

Infiniti ја враќа суштината на студиските автомобили. Тие треба да изненадат, да побудат љубопитност, па и да насмеат. Сето тоа…

Skoda со купе-теренец со погон на струја во Кина

Skoda го опипува пулсот за втора каросериска изведба од големиот теренец Kodiaq, со концептниот автомобил Vision E на салонот во Шангај.…

Renault контра Tesla со концептен електромобил со 462 КС

Откако го продолжи досегот на својот бестселер на батерии Zoe на 400 километри, Renault се препушти на малку забава. Два…

Q8 Concept ја означи новата дизајнерска ера на Audi

Концептниот автомобил прикажан на салонот во Детроит го најавува изгледот на идниот Q8 којшто треба да стартува со продажба в…

Honda NeuV бара нов возач кога сопственикот ќе го паркира

Визијата што ја имаат производителите на автомобили штотуку станува интересна. Ова концептно возило на Honda би можело да му носи…

Toyota Concept-i е автомобил-робот со емоции

Технолошкиот предводник на браншата има нова визија за иднината. Toyota Concept-i целосно ги искористува можностите на вештачката интелигенција и добива…

Откриен е Adblock

Ќе ни помогнете доколку ја исклучите вашиата блокада за реклами

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/automedi/public_html/wp-includes/functions.php on line 3729