Студии

студии

Ова се визиите за иднината од салонот во Женева

Голем број сериски автомобили се појавуваат за првпат пред публиката на женевскиот салон. Но, подеднакво е голем и бројот на…

Volkswagen го прикажува идниот електричен топ-модел

Откако ги најави трите модели коишто ќе ја сочинуваат идната гама електрични автомобили, Volkswagen на салонот во Женева ќе го…

Кинескиот хиперавтомобил на струја повторно на женевскиот салон

Techrules повторно ќе ја импресионира публиката на салонот во Женева со својот хиперавтомобил, истовремено барајќи партнер што ќе го произведува…

SsangYong ќе претстави концепт на електричен теренец во Женева

Корејскиот специјалист за теренци ќе претстави концептно возило со електричен погон на салонот во Женева. SsangYong e-SIV го прикажува изгледот…

Џуџаро пристига со електрична лимузина на салонот во Женева

И на прочуениот дизајнер му е здодеано од теренци на секој агол, во март тој ќе претстави лимузина со класичен…

Nissan Xmotion како стилска вежба за идниот Qashqai

Nissan го прикажува идниот дизајнерски правец на марката преку студијата на компактен кросовер со шест седишта. Nissan Xmotion има премиера…

Lexus LF-1 ги носи кросоверите во нова димезија

Новиот концептен автомобил на Lexus непогрешливо асоцира на јапонски меч, на зажарен метал што се кова во еден од најпрепознатливите…

Lamborghini Terzo Millennio: На струја и со каросерија што сама се поправа

Суперавтомобилите на Lamborghini веќе во следната генерација ќе почнат да добиваат асистенција од електромотори. За традиционалистите да се одоброволат, Сант…

Овој Lexus можеше сам да се довезе до салонот во Токио

Lexus LS+ Concept ја најавува технологијата на автономно возење којашто престижната марка на Toyota ќе започне да ја вградува на…

Mazda Kai ја најавува новата тројка за 2019 година

Во студијата Kai од салонот во Токио се крие следната генерација на Mazda 3. Дизајнот зема нов залет, има големи…

Откриен е Adblock

Ќе ни помогнете доколку ја исклучите вашиата блокада за реклами

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/automedi/public_html/wp-includes/functions.php on line 3729