Салони

салони

Салонот во Бремен ја отвори сезоната на олдтајмери

Под мотото „Гран Туризмо 2+2: Џетсет за улиците“, во германскиот град Бремен започна првиот салон за олдтајмери во годинашниот календар.…

На автомобилџиите им се посреќи Лас Вегас

Производителите на автомобили имаат поголема слобода да ги прикажат идеите и концетите на иднината на водечкиот саем за потрошувачка електроника…

Nissan ги паничи шеиците: Електрични автомобили во Дубаи

Електричниот Nissan Leaf првпат се појави пред публиката на салонот во Дубаи. Автомобилот што во својата моделска историја нема потрошено…

Токио Мотор Шоу ја прикажа иднината на автомобилизмот

Токио Мотор Шоу пред многу години беше најголемиот салон на автомобили во Азија. Времињата се сменија, Кина ја претекна Јапонија.…

Mazda Kai ја најавува новата тројка за 2019 година

Во студијата Kai од салонот во Токио се крие следната генерација на Mazda 3. Дизајнот зема нов залет, има големи…

Toyota има фин концепт за комфорно возење за Токио

Токио ветува уште еден возбудлив автосалон, како што јапонските марки ги најавуваат своите новитети. Toyota ќе прикаже автомобил за „фино…

Три електромобили од концернот Volkswagen за Шангај

Кина е најголем светски пазар за електрични автомобили и не изненадува тоа што производителите сакаат тука да се покажат во…

Напредокот си зеде починка за годинашниот салон во Њујорк

На рекламниот плакат за годинашниот автосалон во Њујорк е прикажан суперспортски автомобил со 656 коњски сили. Ford GT е главниот…

Овие марки може да се сретнат само на салонот во Женева

Тоа што многубројните ентузијасти ги води до салонот во Женева не се новитетите од големосериските производители, туку креациите од мануфактурните…

Концептните автомобили во Женева даваат поглед во иднината

Новите модели од сериско производство не се најинтересното на салоните на автомобили. Најдоцна за неколку месеци, повеќето од нив ќе…

Откриен е Adblock

Ќе ни помогнете доколку ја исклучите вашиата блокада за реклами

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/automedi/public_html/wp-includes/functions.php on line 3729