Прототипи

прототипи

Идниот Bentley Flying Spur на платформа од Porsche Panamera

Тестирањето на новата генерација на Bentley Flying Spur е веќе во завршна фаза. Британците моментно возат во Скандинавија, со тешко…

Теренецот на Rolls-Royce поаѓа да го тестира светот

Причината Rolls-Royce да ги објави фотографиите од тест-прототипот на својот прв теренски автомобил Cullinan не е да се поттикне интересот…

Нова генерација на Ford Fiesta стартува в година

Моментно најпродаваниот градски автомобил на европскиот пазар ќе добие наследник в година. Осмата генерација на Fiesta веќе се тестира во…

Audi Q2 на смрзнувачко преживување пред премиерата во Женева

Кросоверот изработен врз платформата на Audi A3 ќе биде претставен во март на салонот во Женева, како поедноставна и помладешка…

Новиот Audi Q5 уловен на тестирање во Поларниот Круг

На крајот на 2016 година пристига следната генерација на Audi Q5. Тестирањето е во напредна фаза за што сведочат и…

Теренецот на Maserati уловен на тестирање

Сите марки од кои што никогаш не би очекувале теренец, веќе имаат по еден. Последни беа Jaguar и Bentley, а…

Renault Megane се подготвува за нов пазарен старт в година

Актуелниот Renault Megane уште не му здодеал никому, но полека доаѓа време за замена. Новата генерација ги врти последните тест-кругови…

F151 е доказ дека Ferrari навистина планирал спортски теренец

Необичниот Ferrari FF официјално се води како спортско комби, но сега излегоа докази што укажуваат дека моделот првично бил замислен…

Rolls-Royce: Теренецот Cullinan влегува во завршно тестирање

Престижните марки се подготвуваат да го освојат теренот. Rolls-Royce нема да отсуствува ниту од оваа трка. Неговиот теренец под развојно…

BMW подготвува моделска офанзива: Сите главни новитети до 2019 година

Затишјето во групацијата BMW е само привидно. Во оваа и во следната година претстојат многубројни новитети од сите три автомобилски…

Откриен е Adblock

Ќе ни помогнете доколку ја исклучите вашиата блокада за реклами

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/automedi/public_html/wp-includes/functions.php on line 3729