недела, јануари 22, 2017
1,809ФановиLike
3СледатСледи
2СледатСледи
180СледатСледи
9ПретплатнициПретплати се

Избор од Магазин

Крис Амон за победата со Ford GT40 на Леман пред 40...

Крис Амон во 1966 година победи на легендарната трка 24 часа Леман. Во интервјуто, возачот од Нов Зеланд се присетува на предизвикувачката трка во...