Пазар

пазар

Toyota лани продала над 1,5 милион хибридни автомобили

На светскиот пазар лани се продадени над 1,52 милион автомобили од корпорацијата Toyota со електрифицирана погонска спрега. Тоа е за…

Топ 10 најпродавани автомобилски марки во светот

Производителите на автомобили повеќе сакаат да комунициираат со резултатите од продажбата на ниво на цел концерн, со сите марки што…

Renault и Dacia со историски рекорд од 3,8 милиони продадени возила

Ланската година беше рекордна за марките од групацијата на Renault со 3,76 милиони продадени возила. Во резултатот влегуваат и продажбите…

Електричниот камионет на германската пошта се продава како луд

Германската пошта потпиша соработка со Alphabet, фирма специјализирана за лизинг во мрежата на BMW. Поштата отиде чекор подалеку од сите…

Mercedes повторно ги натпродаде BMW и Audi

Mercedes цврсто ја држи лидерската позиција во премиум сегментот и нема изгледи дека ќе попушти. Со раст од околу 10…

McLaren со уште една рекордна година

McLaren имаше убава завршница лани со претставувањето на Senna. Уште подобра завршница се бројките од продажбата. Единствената спортска марка што…

Toyota за една година продаде 2,5 милиони автомобили во САД

Северноамериканскиот огранок на Toyota ги објави годишните бројки. Продадени се близу 2,5 милиони автомобили, вклучувајќи над 300.000 возила од престижната…

Дизелот сé помалку интересен за возачите во Европа

На европскиот пазар во октомври се продале 1.202.877 возила или за 5,6% повеќе отколку во истиот месец лани. Тоа е…

Топ 10 Најпродавани електрични автомобили во Европа

Над 70.000 електрични автомобили се продале на европскиот пазар во првите три квартали. Продажбата зема сé поголем замав. Веќе в…

Нови автомобили од Lada повторно се возат во Куба

Рускиот производител Avtovaz сака да ја претвори Lada во извозен хит и почнува од Куба. Марката се врати на карипскиот…

Откриен е Adblock

Ќе ни помогнете доколку ја исклучите вашиата блокада за реклами

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/automedi/public_html/wp-includes/functions.php on line 3729