Нови модели

нови модели

Баварци направија подобра „нова буба“ од Volkswagen

Во каросериска работилница во баварскиот Рајхертсхофен е изработен автомобилот што им недостигаше на генерации возачи. Тоа важи барем за оние…

Теренецот на Ferrari постои и се вика Maserati Levante Trofeo

Теренецот на Ferrari има уште многу време до појавувањето, но еден дел од него веќе работи под полна гас во…

Honda Insight во лето стартува со продажба во САД

На новиот Honda Insight му преостануваат уште неколку месеци до стартот на продажбата, веројатно само на пазарот во САД. Но,…

Кинескиот електромобил на Daimler минува до 500 километри

„Мерцедесот“ меѓу електричните автомобили од кинеска продукција прави уште еден чекор понапред. Со новата батерија и неколку зафати во конструкцијата…

Електричното комбе MAN eTGE стартува во јули

Во јули стартува сериското производство на MAN eTGE, првото електрично возило на германскиот производител. Комбето со носивост до 1,7 тон…

Volkswagen Touareg премиерно претставен во Кина

Новиот Volkswagen Touareg е прв модел на германската марка што доживува светска премиера во Кина. Тоа е привилегија на земјата,…

За погонот на водород нема лош збор: Mercedes GLC F-Cell

Mercedes GLC F-Cell уште пред две години беше најавен како техничка револуција. Водородниот автомобил стартува кон крајот на годинава. Но,…

Toyota Auris во Женева: Кој уште прашува за голф?

Покрај сите снагатори, уникати и футуристички концепти на салонот во Женева, постои еден автомобил чиешто пристигање е многу позначајно: Третата…

Lexus UX е новата ѕвезда меѓу компактните теренци

Новиот модел Lexus UX може да постигне за престижната марка на Toyota уште повеќе отколку големиот NX. Создаден како конкурент…

Peugeot 508 ќе им донесе повеќе профит на Французите

Француската марка се надева дека со новиот Peugeot 508 ќе постигне поголем успех на европскиот пазар отколку со претходникот. Очекувањата…

Откриен е Adblock

Ќе ни помогнете доколку ја исклучите вашиата блокада за реклами

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/automedi/public_html/wp-includes/functions.php on line 3729