Вести

новитети од светот на автомобилизмот

Bentley Bentayga во трка до облаци на Пајкс Пик

Bentley ќе учествува на најпознатата ридска трка во светот, на Пајкс Пик. За „трката до облаците“ на 24-ти јуни ќе…

Фабрика на Bosch во криза поради слабата продажба на дизелот

Најголемиот добавувач на автомобилската индустрија веќе трпи штета поради намалената продажба на возила со дизел мотор. Неизвесно е продолжувањето на…

Топ 10 најпродавани автомобилски марки во светот

Производителите на автомобили повеќе сакаат да комунициираат со резултатите од продажбата на ниво на цел концерн, со сите марки што…

Германската индустрија бара експерти за 3D-печат

Автомобилската индустрија е една од главните бранши во коишто наоѓа примена 3D-печатењето. Бројот на новоотворени работни места за специјалисти за…

Легенда со легенда: Арнолд Шварценегер прв зад воланот на G-Class

Средба на две легенди во театарот Мичиген во Детроит. Во вечерта пред отворањето на салонот, Mercedes ја претстави новата генерација…

Infiniti ќе развива само електрични автомобили по 2021 година

Сите нови модели на Infiniti што ќе стартуваат со продажба во почетокот на следната декада ќе поседуваат електричен погон. Тоа…

Renault и Dacia со историски рекорд од 3,8 милиони продадени возила

Ланската година беше рекордна за марките од групацијата на Renault со 3,76 милиони продадени возила. Во резултатот влегуваат и продажбите…

McLaren отвори фабрика специјализирана за карбонски композити

McLaren денес одбележа важно историско поглавје со почетокот на работата на новата фабрика во Јоркшир, во којашто ќе се произведуваат…

Honda Accord со титула на автомобил на годината во Детроит

Десеттата генерација на Honda Accord е автомобил на 2018 година во Северна Америка. Во финалето се бореа уште Toyota Camry…

Nissan Xmotion како стилска вежба за идниот Qashqai

Nissan го прикажува идниот дизајнерски правец на марката преку студијата на компактен кросовер со шест седишта. Nissan Xmotion има премиера…

Откриен е Adblock

Ќе ни помогнете доколку ја исклучите вашиата блокада за реклами

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/automedi/public_html/wp-includes/functions.php on line 3729