• ТЕСТ • Ford Focus 1.0 GDTi Trend Sport

  Ford го претвора одземањето во добивање. Со еден цилиндар помалку, моторот Ecoboost постигнува потрошувачка на еднолитарец, а перформанси на 1,6-литарец. Не случајно, овој мотор е...

 • ТЕСТ · SKODA RAPID 1.2 TSI

  Почетокот на продажбата на Rapid се очекуваше со нетрпение. Моделот е тука, цените се објавени, но тие не се најважни кај овој автомобил. Rapid покажува...

 • Тест • SsangYong Korando e-XDi200

  Компактот на корејскиот специјалист за теренци е таен избор на познавачите. Комфорот и динамиката во возење се примерни, цените се привлечни, издржливоста не остава простор...

 • Kia Sportage 16 GDI Test

  Тест: Kia Sportage 1.6 GDi Vision 2WD

  Компактен СУВ што чини колку класична комбилимузина, суперопремен и со седум години гаранција. Тоа е повеќе од доволно да го насочи интересот кон Kia Sportage....

 • Тест Honda Civic 1.4 и 1.8 i-VTEC · Некрунисаниот крал на компактите

  Некои го имаат изградено името со бројките на продажба, некои со долгото опстојување на пазарот, некои со квалитетите што ги нудат како автомобил. Некои со...

 • Volvo XC40 test

  Тест: Volvo XC40 D4 Momentum

  Бројот на коњски сили или големината на бандажите однедадеж стануваат неинтересни кога на сцена стапува Volvo XC40. Во време кога во премиум сегментот доминираат германските...

 • Тест • Ford B-Max 1.0 Ecoboost Titanium

  Некои автомобли можат да бидат малечки, а толку големи. Кај B-Max, големината е во иновативноста. Со откажување од средишниот столб, миниванот отвора цел нов свет....