• Тест • SsangYong Korando e-XDi200

  Компактот на корејскиот специјалист за теренци е таен избор на познавачите. Комфорот и динамиката во возење се примерни, цените се привлечни, издржливоста не остава простор...

 • Тест • Ford Focus 1.6 TDCi Trend

  Ford Focus е актуелниот победник во вечниот тробој на германските компакти со цената од 14.000 евра за дизелска лимузина, како пресуден „квалитет“ во овие времиња....

 • Тест: Mitsubishi Space Star 1.0 Inform

  Каде исчезна напредокот? Во последните години малечките автомобили пораснаа непотребно. Space Star ги враќа вредностите што се очекуваат од оваа класа, штедливост, лесна возливост во...

 • ТЕСТ · Kia Ceed 1.6 CRDi LX

  Во салон на Kia некогаш одамна се влегуваше да се купи евтин автомобил. Но, времињата се менуваат. Денес се влегува да се купи добар автомобил....

 • Kia Sportage 16 GDI Test

  Тест: Kia Sportage 1.6 GDi Vision 2WD

  Компактен СУВ што чини колку класична комбилимузина, суперопремен и со седум години гаранција. Тоа е повеќе од доволно да го насочи интересот кон Kia Sportage....

 • Тест • Honda CR-V 2.0i-VTEC 4WD Elegance

  Шеснаесетте години искуство во конструирањето спортски теренци се чувствуваат во CR-V. Дополнително, тој е еден од ретките теренци што имаат смисла да се возат со...

 • Тест: Ford Focus 1.6 TDCi Titanium

  Мудрите возачи избираат фејслифт. Кога производителите ги враќаат автомобилите на цртачките табли, обично се поправа и сé што се покажало како недостаток во техниката или...

 • Volkswagen Golf 1.6 TDI Test 047_eN

  Тест: Volkswagen Golf 1.6 TDI Trendline

  На тест ни пристигна изведба на Volkswagen Golf со основен дизел и основно ниво на опрема. Така ќе се обидеме да ја разоткриеме мистеријата, зошто...

 • Ford Focus test 1.5 ecoboost st-line

  Добриот стар Ford Focus, ама нов

  Пристигањето на новиот Ford Focus на македонска почва е како вклучување на аларм за важен состанок. Алармот е за претстојниот преод во третата декада од...

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Ranked List
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format