• Test Skoda Scala 1.0 TSI 115 Ambition

  Тест: Skoda Scala 1.0 TSI 115 Ambition

  Квартетот нови модели во компакт класата е целосен со пристигањето на Skoda Scala. Taa застанува рамноправно до неговото височество Golf и ја надминува резервата што...

 • Skoda Fabia 10 TSI Ambition test

  Тест: Skoda Fabia 1.0 TSI Ambition

  Skoda Fabia имаше темелно моделско освежување, во дизајнот, техниката, опремата. На тест е изведба којашто чини колку Octavia. Ова е уште еден чешки автомобил што...

 • Kia Sportage 16 GDI Test

  Тест: Kia Sportage 1.6 GDi Vision 2WD

  Компактен СУВ што чини колку класична комбилимузина, суперопремен и со седум години гаранција. Тоа е повеќе од доволно да го насочи интересот кон Kia Sportage....

 • Хибридна тура со Toyota Corolla - Со 30 литри бензин низ цела Македонија

  Хибридна тура со Toyota Corolla: Со 30 литри бензин низ цела Македонија (Дел 2)

  Во првата етапа извозевме близу 550 километри на големата тура низ Македонија, вклучувајќи ги патиштата во планинските терени по Осоговието и Малешевијата, но и Плетвар...

 • тест Mazda3 2.0 Skyactiv-G M Hybrid

  Тест: Mazda3 2.0 Skyactiv-G M Hybrid

  Mazda3 во новата генерација се докажува дека е исто толку големо име колку што се RX-8 или MX-5. Дизајнот го привлекува вниманието кон автомобилот што...

 • Suzuki Jimny 1.5 GL Test AutomediaMK

  Тест: Suzuki Jimny 1.5 GL

  Suzuki Jimny е еден од оние автомобили чијшто пазарен успех ниту во најмала рака не зависи од критиките што ќе ги добие на стручните тестови....

 • Тест • Suzuki Vitara 1.6 AllGrip GL PLus

  Suzuki Vitara постои уште пред светот да смисли име за нејзиниот концепт. Во меѓувреме конкурентските марки масовно го нападнаа сегментот на компактните кросовери. Ќе биде...

 • Suzuki Vitara 1.0 Test

  Тест: Suzuki Vitara 1.0 Turbo GL Plus

  Suzuki Vitara е автомобил точно по мера. Габарити на каросерија и багажник точно по мера, опрема и штедливост исто така, цена по мера. Компактниот СУВ...

 • Volkswagen T-Roc test

  Тест: Volkswagen T-Roc 1.6 TDI

  Во ерата на кросоверите и СУВ изведбите, Volkswagen T-Roc настапува како да е автомобил што отсекогаш бил дел од уличната слика. Причината за тоа е Golf,...