Тест

Lexus NX 300h F Sport: Луксуз со двотарифно броило

Хибриден погон во комбинација со спортски пакет. Lexus NX 300h докажува дека спортското возење не е неспојливо со погонот со…

Тест: Toyota Auris Hybrid Touring Sports

По две децении од премиерата, хибридниот погон станува „откритие“ на годината. Никогаш досега не било поприродно да се посегне по…

Тест: Skoda Kodiaq 2.0 TDI DSG 4×4 Style

Преименување на цел остров во најдалечните краишта на Аљаска, спектакл за премиерата во Берлин и лет над Алпите – тоа…

Тест: Lexus NX 300h Luxury

Lexus го пушти кросоверот NX со хибриден погон во регијата на владеење на дизел моторот, во сегмент кадешто противниците се…

Тест: Toyota Auris 1.33 Terra

Toyota моментно е во предност во пазарниот натпревар во продажни акции и го нуди Auris 1.33 Terra како најевтин модел…

Тест: Mitsubishi Space Star 1.2 Invite

Space Star постигна впечатлив успех со штедливоста и противвредноста. Сега следуваат и последните финеси во стилот и возните својства, кои ќе…

Тест: Skoda Superb 2.0 TDI Ambition

Уште од дизајнот на новиот Skoda Superb, многумина прво ќе реагираат: Зошто Volkswagen го загрозува сопствениот Passat? Но, секако дека…

Тест: Mitsubishi Outlander 2.2 DI-D Instyle

Со промени во повеќе од сто подрачја, Outlander продолжува во втората половина од моделскиот век. Како резултат од промените, премиум…

Тест • Suzuki Vitara 1.6 AllGrip GL PLus

Suzuki Vitara постои уште пред светот да смисли име за нејзиниот концепт. Во меѓувреме конкурентските марки масовно го нападнаа сегментот…

Тест: Mitsubishi Electric Vehicle

Возењето автомобил на струја е исто како возење во лифт. Едното оди горе долу, другото оди право и се враќа.…

Откриен е Adblock

Ќе ни помогнете доколку ја исклучите вашиата блокада за реклами

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/automedi/public_html/wp-includes/functions.php on line 3729