Други тестови

други тестови

Giulia, Insignia и Arteon на споредбен тест на Ауто Билд

Alfa Romeo Giulia на многумина им го сврте паметот, особено во врвната изведба Quadrifoglio. Може ли убавата Италијанка во верзија…

BMW X2 на тест на АДАК Моторвелт

Кросоверите како BMW X2 треба да ги одушеват купувачите, со необичен дизајн, моќ и агилност. Но, повеќето убави детали од…

Ова се шампионите на супертестот на 100.000 km на Auto Bild

На супертестот на 100.000 километри на Auto Bild се покажуваат вистинските квалитети на автомобилите, оние што стануваат видливи по подолга…

BMW M5 против Mercedes-AMG E 63 S на споредбен тест на Auto Bild

Дуелот на годината доаѓа на крајот. Тркачките лимузини од Минхен и Штутгарт во актуелната генерација се соочуваат со идентично оружје,…

Тест на средства за чистење бандажи

На последното тестирање на германското здружение за техничка контрола се најдоа 12 производи за чистење на бандажите. Повеќето од тестираните…

За Rolls-Royce Phantom за малку ќе требаше возачка за камион

Возењето Rolls-Royce Phantom не може да се смета како посебно возачко доживување, затоа што тука и нема што да се…

Десет акумулатори на тест, еден не заслужи препорака

Во периодот од годината кога најчесто се случува да откажат служба, десет акумулатори се најдоа на тест кај германското здружение…

Тест на зимски гуми на АДАК: Димензија 215/65 R16 H

На редовниот тест на зимски гуми што пред почетокот на секоја сезона го спроведува клубот АДАК, овојпат се најдоа две…

Jaguar и Land Rover во тура за културна преобразба низ Македонија (2)

Не е потребна научничка титула да се препознае дека Jaguar и Land Rover моментно испишуваат едно од најглавните поглавја во…

Jaguar и Land Rover во тура за културна преобразба низ Македонија

Дузина модели на Jaguar и Land Rover деновиве вриеја пред салонот на Automobili Group во Скопје во исчекување да ги…

Откриен е Adblock

Ќе ни помогнете доколку ја исклучите вашиата блокада за реклами

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/automedi/public_html/wp-includes/functions.php on line 3729