Тестови

тестови на нови автомобили и други видови тестови

Британски благородник со германско срце

На новаците во оваа марка не им е лесно да ги распознаваат сите DB, Virage, V8 и V12, Vanquish или…

Тркалото на иднината е електрично

Идните електрични автомобили ќе се разликуваат од нивните современици со конвенционален погон единствено во тоа што место мотор со внатрешно…

XC40 против Q3 и X1 на споредбен тест на Ауто Билд

Германскиот магазин Ауто Билд веќе го пушти првиот компактен СУВ на Volvo на споредбен тест против докажаните големини во сегментот,…

Тест на летни гуми на АДАК: Димензија 175/65 R14 T

Премиум марките ќе мора да вложат повеќе во развојот на своите скапи гуми, за да ја оправдаат цената во споредба…

Тест на летни гуми на АДАК: Обичните марки на исто ниво со премиум гумите

Вкупно 30 модели на летни гуми во две димензии мораа да ги докажуваат своите квалитети според строгите критериуми на тестот…

Giulia, Insignia и Arteon на споредбен тест на Ауто Билд

Alfa Romeo Giulia на многумина им го сврте паметот, особено во врвната изведба Quadrifoglio. Може ли убавата Италијанка во верзија…

BMW X2 на тест на АДАК Моторвелт

Кросоверите како BMW X2 треба да ги одушеват купувачите, со необичен дизајн, моќ и агилност. Но, повеќето убави детали од…

Bugatti произведе сопирачки клешти со 3D-печатење

Осумклипните сопирачки клешти на Bugatti се први што се произведени со 3D-печатење и се најголемите клешти што се вградени во…

Ова се шампионите на супертестот на 100.000 km на Auto Bild

На супертестот на 100.000 километри на Auto Bild се покажуваат вистинските квалитети на автомобилите, оние што стануваат видливи по подолга…

Lexus NX 300h F Sport: Луксуз со двотарифно броило

Хибриден погон во комбинација со спортски пакет. Lexus NX 300h докажува дека спортското возење не е неспојливо со погонот со…

Откриен е Adblock

Ќе ни помогнете доколку ја исклучите вашиата блокада за реклами

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/automedi/public_html/wp-includes/functions.php on line 3729