Теми

теми

Лимузините заминаа, ни остануваат СУВ кутиите

Колкумина од нас се сеќаваат на големите и тешки лимузини од холивудските филмови од 1970-те или 1980-те години? А, колкумина…

Топ 10 Најбрзи патнички комбиња: Темпо 200 и спринт за девет секунди

На обичен голф му се потребни 11,9 секунди да забрза до сто и крајната брзина му изнесува 180 km/h. Овие…

Што ако имавме почисти автомобили место барокни згради?

Во време кога Македонија штотуку почнува да ја осознава катаклизмичната загаденост на воздухот, се наметнуваат прашања дали истата можеби ќе…

Како надлежните ќе го „оправдаат“ беспрекорно чистиот воздух утринава?

Многу теории се изнаслушавме во последно време околу изворите на кобните концентрации на штетни материи во воздухот, иако свеста на…

Ова се најеколошките (и најевтини) автомобили на македонскиот пазар

Automedia им постави прашање на дилерите: Кој модел со бензински мотор во вашата понуда има најниска емисија на СО2? Во…

Електричната револуција јури под полн напон: Над 20 модели со погон на струја

Големите производители на автомобили во моментов нудат дури 18 модели со погон на струја на европскиот пазар. Секој ден на…

Смртноста по македонските патишта е иста како во Суринам или Катар

Според последната статистика на Светската здравствена организација, секои 100.000 регистрирани моторни возила во државава во 2013 година одземале по 49…

„Keyless Entry“ им посакува добредојде на крадците на автомобили

Возилата кои поседуваат систем за пристап и стартување без клуч се лесна мета за крадците на автомобили. Клубот АДАК тестираше…

Германците плаќаат во просек по 28.153 евра за нов автомобил

Повторно педантните статистики на Германците. Тие можат да издвојат речиси по 30.000 евра за нов автомобил, и повторно да им…

AstaZero: Во овој тест центар созреваат безбедносните системи на Volvo

Швеѓаните го отворија спектакуларниот центар AstaZero за тестирање на новите безбедносни системи. Центарот поседува 6 km автопат, мини гратче, па дури…

Откриен е Adblock

Ќе ни помогнете доколку ја исклучите вашиата блокада за реклами

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/automedi/public_html/wp-includes/functions.php on line 3729