Производи

производи

Aston Martin поканува во новоотворената онлајн-продавница

Новата онлајн продавница на Aston Martin ги отвори своите виртуелни порти на shop.astonmartin.com. Тоа е големо олеснување за фановите да…

X-Matik го претвора секој автомобил во роботски автомобил

Канадската стартап компанија X-Matik разви автопилот кој може да се вгради дополнително во речиси секој автомобил. Уредот самостојно ги контролира…

Lamborghini Urus оди само со посебни обувки, јакна и куфер

Доколку двестоте илјади евра за Lamborhini Urus се чинат достижни, не смее да се заборави дека и сé останато мора…

Рачни часовници од делови од стар Mustang

Холандска фирма изработува рачни часовници во коишто користи делови од стари примероци од Ford Mustang. Нејасно е што станува со…

Дали ова е најсмешниот изум во историјата на автомобилизмот?

Пластична кабина што се закачува зад возилото е решение за вечните проблеми при патувањето по автопат или во природа. Во…

За десет години секој втор велосипед ќе биде електричен

Електричниот погон веќе одамна го има освоено пазарот на велосипеди. Се проценува дека за десет години половината од продажбата ќе…

Toyota го нуди совозачот Киробо како дополнителна опрема

Киробо има интелект на петгодишно дете и зборува непрестано. Повеќе маскота отколку робот, тој се грижи за доброто расположение во…

Ова се најубавите „ автомобилчиња “ на годината

Покрај сите видови на избори на автомобил на годината што постојат низ светот, не е изненадување дека постои и избор…

На Aston Martin му личи да биде и велосипед

Aston Martin може да биде уште многу работи освен автомобил: Глисер, јахта, комплекс луксузни апартмани, скапа облека, па дури и…

Часовник од Omologato во чест на легендарниот Џејмс Хант

Џејмс Хант е едно од најпознатите имиња од формула 1, од времето кога возачите уживаа плејбојски живот и болидите пиеја…

Откриен е Adblock

Ќе ни помогнете доколку ја исклучите вашиата блокада за реклами

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/automedi/public_html/wp-includes/functions.php on line 3729