Прибор

прибор

Volvo го претвора идниот XC90 во концертна сала

Откако го прикажа револуционерниот кокпит на идниот теренец, Volvo сега најавува и врвно акустично доживување во кабината на XC90, со…

Премиера на CarPlay: Apple во секој автомобил

Паметните телефони се опасни зад воланот. Но, никој не се откажува од користење на iPhone или Samsung Galaxy. Решение нуди…

Apple ќе соработува со Volvo и Ferrari

Возачите во иднина ќе можат во своите автомобили да ги користат уредите и услугите на Apple за навигација, за музика…

Michelin произведе синџири за снег од композитна пластика

Easy Grip е името на новите синџири што место метални алки користат специјална мрежа од композитна пластика и галванизирани метални…

Очилата на Google и возењето не одат заедно

Користењето мобилен телефон при возење е забрането. Иако за очилата на Google не се користат рацете, можно е и тие…

Audi нуди шестпати побрз интернет во своите модели

Интернетот оди бавно во автомобилите. Со новиот стандард LTE, односно 4G, долгото вчитување или прекините во преносот ќе станат дел…

Opel Adam има најдобро мрежно поврзување во класата

Со системот IntelliLink, најмалечкиот Opel е модел со најдобро мрежно поврзување во класата. Најголемата предност е истовремената компатибилност и со…

На летен одмор со автомобилот – и со четирите велосипеди!

Многумина посакуваат да ги понесат своите велосипеди на летниот одмор. Opel ја исполнува оваа желба со системот Flex Fix, посебен…

Сите лажат за големината

Не се убави, но многу се практични. Багажниците за покрив нудат простор за сместување на вишокот багаж. Клубот ADAC тестираше…

Откриен е Adblock

Ќе ни помогнете доколку ја исклучите вашиата блокада за реклами

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/automedi/public_html/wp-includes/functions.php on line 3729