Најдобар избор

најдобар избор

Dacia Logan MCV во улога на теренец

Изглед на кросовер, опрема што ќе ги разгали и најпребирливите и цена на Dacia. Романската марка ги подбуцнува ценовно свесните…

Топ 5: Најевтини модели во компакт класата

Над 900 најразлични моделски изведби се натпреваруваат да ги освојат купувачите во компакт класата, вклучувајќи ги сите варијанти и комбинации…

Не мора секогаш да биде теренец: Комби-модели со погон на сите тркала

Светот лудува по теренци што не се теренци и никогаш не излегуваат од асфалтот. Кога не мора да се робува…

Најквалитетните марки според магазинот Auto Bild: Kia прва, Fiat последен

Германскиот магазин Auto Bild секоја година објавува список на најквалитетни автомобилски марки, врз основа на задоволството на сопствениците, резултатите на…

Избор за 15.000 евра: Citroen C4 Cactus или Suzuki Vitara?

На пазарот постојано се воведуваат нови концепти на возила, коишто треба да понудат нешто подобро од постоечките. Но, некогаш може…

Skoda Fabia против Opel Corsa: Која е подобар избор?

Двајца новодојденци го привлекуваат вниманието во градската класа. Новата генерација на чешкото Polo настапува против фејслифтот на Corsa. Обата модела…

Citroen C4 Cactus и вистината за автомобилите со стил

„Кактусот“ на Французите е ѕвезда на сцената на автомобилскиот дизајн и може да се стекне впечаток дека целиот тој стилски…

Најевтините лимузини од средната класа на нашиот пазар

Голема раздвиженост владее меѓу лимузините од средната класа. Доаѓаат нови генерации на модели, старите поевтинуваат, дијапазонот е од 18.000 до…

За големи семејства: Автомобили со седум седишта

Татковците на многудетните семејства не мора веднаш да посегнуваат по комбе. За превоз може да послужи и малку поголем автомобил.…

Suzuki SX4 е најдобар избор меѓу компактните кросовери

Компактните кросовери се на пат да го преплават пазарот. Сите марки сакаат да бидат во игра. Но, има едно моделско…

Откриен е Adblock

Ќе ни помогнете доколку ја исклучите вашиата блокада за реклами

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/automedi/public_html/wp-includes/functions.php on line 3729