Гуми

гуми

Теренските гуми не се за возење по асфалт

Продолжување на патот на сопирање на 50 метри, „пливање“ веќе при 60 километри на час, преполовена странична стабилност. Темелни тестирања…

Dunlop произведува нови пневматици за спортските олдтајмери

Сопствениците на олдтајмери не сакаат на своите скапоцени возила да монтираат гуми од модерните генерации. Dunlop им излегува во пресрет…

Тест на летни гуми на клубот АДАК

Клубот АДАК тестираше 16 актуелни модели на летни гуми наменети за автомобили од компакт класата и 15 модели на летни…

Тест на гуми за сите сезони на клубот АДАК: Димензија 205/55R16 V

Од најразлични причини, гумите за сите сезони стануваат сé поинтересни за голем број возачи. АДАК тестираше со какви можности располагаат…

Тест на зимски гуми на клубот АДАК: Димензија 225/45R17 H

Клубот АДАК тестираше 13 зимски гуми со димензија 225/45 R 17 и брзински индекс H. Оваа спортска големина на гуми…

Тест на зимски гуми на клубот АДАК: Димензија 185/65 R15 T

Клубот АДАК тестираше 15 зимски гуми со димензија 185/65 R 15 и брзински индекс T, вградувана во мали автомобили и…

Dunlop Winter Sport 5 со најдобри резултати на тестовите на зимски гуми

Германските магазини ADAC, Auto Bild, Auto Bild Allrad, Auto Bild Sportscars, Auto Motor und Sport и Sport Auto на тестирањата…

Continental со домашна промоција на зимските пневматици WinterContact TS 860

За претстојната зима, познатиот производител Continental ги претстави новите зимски пневматици WinterContact TS 860. Наменети за компактни и возила од…

Изнајмување зимски пневматици место купување?

Месечно изнајмување место купување се нуди како можност за поевтино снабдување со зимски пневматици – барем за германските возачи. Оваа…

Почеста проверка на притисокот во гумите при големи температурни промени

Правилниот притисок во гумите е важен за безбедноста и за економичноста, исто како и за техничката исправност на подвозјето. Кога…

Откриен е Adblock

Ќе ни помогнете доколку ја исклучите вашиата блокада за реклами

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/automedi/public_html/wp-includes/functions.php on line 3729