Совети

совети за одржување и сервисирање на возила

Тест на летни гуми на АДАК: Димензија 205/55 R 16 V

Вкупно 16 гуми со димензијата 205/55 R 16 V, којашто е меѓу најчесто вградуваните во компакт класата, се докажуваа пред…

Новини од Мотоцентар: Овие гуми се „GT“ за терен

Возачите кои практикуваат своите теренски возила да ги возат и надвор од асфалтот добиваат избор од уште два модела на…

Тест на летни гуми на АДАК: Димензија 175/65 R14 T

Премиум марките ќе мора да вложат повеќе во развојот на своите скапи гуми, за да ја оправдаат цената во споредба…

Тест на летни гуми на АДАК: Обичните марки на исто ниво со премиум гумите

Вкупно 30 модели на летни гуми во две димензии мораа да ги докажуваат своите квалитети според строгите критериуми на тестот…

Aston Martin поканува во новоотворената онлајн-продавница

Новата онлајн продавница на Aston Martin ги отвори своите виртуелни порти на shop.astonmartin.com. Тоа е големо олеснување за фановите да…

Подготовка на велосипедот за новата сезона во десет чекори

Пролетта е пред врата. Сонцето не „гризе“, време е велосипедот да се врати во форма. Но, неговата состојба прво треба…

X-Matik го претвора секој автомобил во роботски автомобил

Канадската стартап компанија X-Matik разви автопилот кој може да се вгради дополнително во речиси секој автомобил. Уредот самостојно ги контролира…

Lamborghini Urus оди само со посебни обувки, јакна и куфер

Доколку двестоте илјади евра за Lamborhini Urus се чинат достижни, не смее да се заборави дека и сé останато мора…

Рачни часовници од делови од стар Mustang

Холандска фирма изработува рачни часовници во коишто користи делови од стари примероци од Ford Mustang. Нејасно е што станува со…

Дали ова е најсмешниот изум во историјата на автомобилизмот?

Пластична кабина што се закачува зад возилото е решение за вечните проблеми при патувањето по автопат или во природа. Во…

Откриен е Adblock

Ќе ни помогнете доколку ја исклучите вашиата блокада за реклами

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/automedi/public_html/wp-includes/functions.php on line 3729