Против досада

забавни содржини од светот на автомобилите

Peugeot со џиновска скулптура на лав во Женева

На францускиот производител му се врати самодовербата и тоа треба да се покаже пред светот. На штандот на Peugeot на…

Ура, автомобилот ми свари кафе!

Францускиот производител Handpresso постигнува револуција во автомобилизмот, нудејќи го првиот апарат за еспресо за користење во автомобил – таков што…

Сега и Турците му се налутија на Continental

Во минатата седмица, реклама на Mercedes предизвика остри реакции во Кина, а сега следи Турција, поради видеото што го објави…

Овие божикни песни најмногу ги нервираат возачите

Половина од анкетираните возачи мрзат да го слушаат класичарот меѓу божикните песни Last Christmas од Wham. Ниту останатите божикни песни…

Пристигна пошта во багажникот на автомобилот

Услугите се новиот бизнис на производителите на автомобили. Марката smart испробува како пазарот ќе реагира на можноста за достава на…

Улиците на Лос Анџелес пред Денот на благодарноста

Лос Анџелес е надалеку прочуен по сообраќајниот метеж. Во подготовките за Денот на благодарноста, метежот го достигнува врвот. Пет минути…

Руски „партизан“ против шминкерските теренци

Руски конструктор не ги поднесува лажните теренци. Тој изработе теренско возило во коешто нема вишок делови и ништо не го…

Fiat 500 се појави на сребрена монета од пет евра

Италија издаде монета во знак на 60-годишнината на Fiat 500. Монетата со препознатливиот профил на „чинквеченто“ e со вредност од…

Hennessey повторно му се остри на Bugatti

Чудната американска работилница Hennessey повторно ќе ја напаѓа титулата на Bugatti за најбрз автомобил во светот. На тјунинг-панаѓурот во Лас…

Руско комбе доаѓа со фабрички вграден тетрис

Автомобилите наскоро ќе почнат да возат сами и да комуницираат меѓусебно, но во развојот дотаму, едно нешто не смееше да…

Откриен е Adblock

Ќе ни помогнете доколку ја исклучите вашиата блокада за реклами

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/automedi/public_html/wp-includes/functions.php on line 3729