MERCEDES E-CLASS

Mercedes E-Class: Разоткривање на новата ѕвезда

Овие суперспортски автомобили имаат помалку КС од Mercedes-AMG E 63 S

Mercedes деновиве стартува со нарачки за најсилната E-Class на сите времиња. Кога првите примероци од Mercedes-AMG E 63 S 4Matic…

Историја на Mercedes E-Class: Музејот на овие автомобили се улиците

Историјата на E-Class не е присеќање на минатото, туку само набројување на едно место на моделите што уште се среќаваат…

Новиот Mercedes E-Class донесе раст во продажбата од 10 проценти

Daimler го заврши 38-от месец во континуиран раст во продажбата. Во април се продадоа за десет проценти повеќе возила отколку…

Само за Кина: Mercedes E-Class долга колку S-Class

Mercedes изработи специјална верзија од E-Class со каросерија продолжена за 14 сантиметри, само за кинескиот пазар. Екстра простор на задната…

Mercedes E-Class: Разоткривање на новата ѕвезда (Системи за асистенција)

Секое пристигање на нова генерација на Mercedes E-Class носи иновација што со текот на годините преоѓа во стандард во целата…

Mercedes E-Class: Разоткривање на новата ѕвезда (Внатрешност)

Дигитална табла со инструменти голема колку телевизор, седишта со најразновидна понуда од масажни третмани и амбиентално осветлување во 64 бои.…

Mercedes E-Class: Разоткривање на новата ѕвезда (Дизајн)

Предизвикот при развојот на нова генерација на автомобил со традиција и вредности како на Mercеdes E-Class не е само во…

Новиот Mercedes E-Class пристигна со прва класа во Мак Аутостар

Мајсторите за спектакли на Мак Аутостар го одбележаа пристигањето на најважниот новитет на Mercedes за годинава со уште едно возбудливо…

Откриен е Adblock

Ќе ни помогнете доколку ја исклучите вашиата блокада за реклами

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/automedi/public_html/wp-includes/functions.php on line 3729