Тјунинг

тјунинг

По урбани теренци и суперспортски теренци доаѓа градски тенк

Британската каросериска работилница Kahn Design изработи џиновски теренец што соодветно се нарекува Flying Huntsman 6×6 Civillian Carrier. Според производителот, овој…

Сема Шоу: Брз змиски отров и жешки тркала во Лас Вегас

Во САД владее посебно автомобилско сметање на времето, и тоа уште пред да им се случи Доналд Трамп. Американските автомобили…

Honda NSX ќе држи лекции по брзина на СЕМА

Специјалистот за Honda NSX – односно Acura на тамошниот пазар – повторно има луто парче за тјунинг-саемот во Лас Вегас.…

Brabus 700: Брутален бизнис бустер

Кога темна Mercedes лимузина држи темпо со Lambo, тоа мора да е AMG што ‘ржи по улиците. Но, кога лимузината…

Вака треба да изгледа (и вози) Mercedes E-Class според Brabus

Brabus не го остава актуелниот Mercedes E-Class без својот третман и нуди тјунинг на мотор, спојлери, спортско подвозје, задолжителни моноблок…

Пакет M Performance додека пристигне новиот BMW M5

Додека BMW ја претстави новата генерација на М5 ќе треба да мине уште некое време. Баварците сепак имаат решение за…

BMW Alpina го испорача петилјадитиот автомобил за Јапонија

Единствената тјунерска работилница што е регистрирана како производител на автомобили го испорача својот петилјадити автомобил на јапонскиот пазар. Бројката не…

Brabus го има најбрзиот кабриолет во светот: 850 КС за Mercedes S-Class Cabrio

Најбрзиот и најсилен кабриолет со четири седишта во светот се повикува на името Brabus 850 6.0 Biturbo Cabrio. Моделот на…

Добро извежбана каросерија на овој Audi A6 Avant

Работилницата за каросериски тјунинг Prior Design ја брани честа на својата специјалност со оваа екстраширока верзија на Audi A6 Avant.…

Дали ова е новиот тренд на индивидуализација: Запуштен стил за скапоцено парче

Нов автомобил вреден стотици илјади евра што изгледа како штотуку да е пронајден во запуштена шупа? Фирма за раководење со…

Откриен е Adblock

Ќе ни помогнете доколку ја исклучите вашиата блокада за реклами

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/automedi/public_html/wp-includes/functions.php on line 3729