Теми

теми

Производителите на тешки маки поради новите мерења на потрошувачката

Производителите мораат да вложуваат огромни суми за моторите во своите автомобили да ги приспособат на новите и построги норми на…

Заминувањето на дизелот не ги зголемува емисиите на СО2

Производителите вложуваа многу во дизел моторите, затоа што тие им беа лесен начин за исполнување на лимитите за емисија на…

Топ 10 погодоци и утки на нeделата: Рели-панда и 14-те милијарди на Volkswagen

Во редакцијата на Automedia се избираат настаните што оставиле најсилни впечатоци во минатата недела. Некои вести и настани предизвикале најмногу…

Електрични автобуси на релација од Париз до Амиен

По автопатиштата низ Европа има сé повеќе автобуси што возат на долги релации, но сите тие користат дизел мотор. Тоа…

Производителите вложиле пет милијарди евра во електрични автомобили

Производителите на автомобили очигледно се подготвуваат за конечниот пробив на електричниот погон, иако тоа се случува повеќе под притисок на…

Aston Martin ќе прави нова супермарка од Lagonda

Aston Martin сака да го произведе најлуксузниот и најпрестижен автомобил за генерацијата „смартфон“ и за таа цел го враќа во…

Топ 10 погодоци и утки на салонот во Женева

Големите автомобилски салони го изгубија значењето што некогаш го имаа кај производителите. Тоа е убедувањето откако повеќе автомобилски марки пред…

Зошто скапите автомобили со моќни мотори се добри за електромобилноста

Mercedes и BMW прикажуваат моќни машини на салонот во Женева, но токму тие ги обезбедуваат парите што се потребни за…

Зомби камиони со стари дизели возат непречено во САД

Производителите се под постојан стрес дека во САД може да ги погоди нов дизел-скандал по оној на Volkswagen. Но, заштитниците…

Дебатата за иднината на автомобилизмот започнува од МАНУ

Од врвната македонска научничка институција произлезе студија којашто нуди единствена основа за воспоставување правилни политики во управувањето со автомобилскиот возен…

Откриен е Adblock

Ќе ни помогнете доколку ја исклучите вашиата блокада за реклами

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/automedi/public_html/wp-includes/functions.php on line 3729