недела, јануари 22, 2017
1,809ФановиLike
3СледатСледи
2СледатСледи
180СледатСледи
9ПретплатнициПретплати се

Избор од Магазин

Електричните автомобили мамат за потрошувачката на струја

Двогодишно тестирање покажа дека производителите се премногу оптимистички во поглед на досегот на нивните електрични возила. Реалната потрошувачка на струја е речиси 50 проценти...